24 maja mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych dzielna grupa piątoklasistów z opiekunami p. Agnieszką, p. Aliną i p. Mariolą wyruszyła do Ojcowa.

Klasy czwarte Szkoły Podstawowej w Szymbarku wraz z opiekunami  w dniu 20 maja 2019 r. zwiedzały Kraków.

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
1. Informuję, że nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Szymbarku biorąc pod uwagę potrzeby edukacyjne uczniów, w szczególnym okresie Wielkiego Tygodnia, podjęli w dniu 12.04. decyzję o zawieszeniu strajku w dniach 15, 16, 17 kwietnia 2019 r.

Szanowni Rodzice, Drodzy Gimnazjaliści!
Nauczyciele zdają w tych dniach egzamin ze swojej postawy obywatelskiej i solidarności zawodowej walcząc o swoje prawa pracownicze, godność zawodu, protestując przeciw odczuwanym przez wszystkich skutkach dokonanych zmian w oświacie.

W poniedziałek 8 kwietnia br. wobec braku porozumienia Rządu i Ministerstwa Edukacji Narodowej z przedstawicielami Związku Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych rozpoczął się bezterminowy strajk nauczycieli i pracowników oświaty.