Drużyna  naszej szkoły w składzie : Julia Krok, Martyna Pękala, Natalia Kusiak, Zuzanna Koszyk, Magdalena Cetnarowska, Alicja Krupa, Patryk Rówiński  w dniu 4 października  w Bobowej wystartowali w indywidualnych  zawodach w lekkoatletyce.

W dniu 23 września w Zagórzanach odbyły się gminne sztafetowe biegi przełajowe. Z naszej szkoły wzięło udział 16 zawodników i 16 zawodniczek w dwóch kategoriach wiekowych ( rocznik 2005 - 2006 oraz 2007 i młodsi). Najstarsi chłopcy i dziewczęta musieli pokonać dystans 1000 m każdy, natomiast grupa młodsza (chłopcy i dziewczęta) zmagała się z dystansem 800 m. Cieszy fakt, iż wszyscy uczestnicy stanęli na wszystkich stopniach podium.

W dniu 12 czerwca na stadionie lekkoatletycznym w Kobylance  odbył się czwórbój lekkoatletyczny.

29 maja  na stadionie GKS Glinik Gorlice  odbyły się powiatowe zawody w piłkę nożną chłopców. Brało w nich udział  osiem szkół.

Po raz pierwszy w 24 - letniej historii Igrzysk Młodzieży Szkolnej Gminy Gorlice zwycięstwo w turnieju piłki siatkowej wywalczyli chłopcy reprezentujący Szkołę Podstawową w Bystrej.

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Szymbarku kierowane przez panią Edytę Ziółkowską najlepsze w gminnym turnieju piłki siatkowej w kategorii dzieci.