W dniu 12 czerwca na stadionie lekkoatletycznym w Kobylance  odbył się czwórbój lekkoatletyczny.

29 maja  na stadionie GKS Glinik Gorlice  odbyły się powiatowe zawody w piłkę nożną chłopców. Brało w nich udział  osiem szkół.

Po raz pierwszy w 24 - letniej historii Igrzysk Młodzieży Szkolnej Gminy Gorlice zwycięstwo w turnieju piłki siatkowej wywalczyli chłopcy reprezentujący Szkołę Podstawową w Bystrej.

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Szymbarku kierowane przez panią Edytę Ziółkowską najlepsze w gminnym turnieju piłki siatkowej w kategorii dzieci.

Mistrzowie Drużynowych Biegów Przełajowych- 20 maja 2019 r.

10 maja 2019 roku trzy drużyny z naszej szkoły rywalizowały na zawodach powiatowych w Drużynowych Biegach Przełajowych. Najstarsi chłopcy, już nie pierwszy raz w biegach stanęli na najwyższym podium i zakwalifikowali się do zawodów wojewódzkich w tej dyscyplinie.

5 kwietnia w Zagórzanach odbyły się drużynowe biegi przełajowe w których brały udział dzieci z klas od III Szkoły Podstawowej do III Gimnazjum.

28 września na stadionie LKS w Zagórzanach odbyły się gminne zawody w piłkę nożną chłopców. Brało w nich udział 63 zawodników z ośmiu szkół. W meczu eliminacyjnym nasza drużyna zagrała z drużyną z Klęczan wygrywając 5:0. Następnie zmierzyli się z drużyną z Ropicy Polskiej. Mecz zakończył się wynikiem 2:0. Szymbark zakończył mecz zwycięstwem ze Stróżówką złotą bramką w dogrywce.